Jak zaktualizować online oprogramowanie openATV w Gigablue

Grupa ATV wypuszcza praktycznie codziennie uaktualnione obrazy oprogramowania Enigma2 do tunerów Gigablue. By być „na bieżąco” i mieć aktualny soft, nie trzeba na szczęście każdego dniach wgrywać nowych wersji – wystarczy od czasu do czasu wykonać aktualizację on-line. Tuner oczywiście musi być podłączony do internetu.

UWAGA!!! Może się zdarzyć, że aktualizacje zamiast pomóc, zepsują coś i tuner nie uruchomi się, lub będzie pracował niestabilnie. Warto więc przed całą operacją wykonać kopię ważnych dla nas danych, np. list kanałów.

W celu ściągnięcia i zainstalowania nowym wersji pakietów oprogramowania openATV, należy zacząć od wciśnięcia przycisku MENU na pilocie i wybrania opcji Zarządzanie oprogramowaniem:

Menu ustawienia

W nowo otwartym oknie Zarządzanie oprogramowaniem wybieramy opcję Aktualizacja oprogramowania:

Menu zarządzanie oprogramowaniem

Po zatwierdzeniu przyciskiem OK, otworzy się Software Panel, który po pewnym czasie wypełni się dostępnymi aktualizacjami. Może to trwać nawet kilka minut:

Software Panel

Wciskając teraz zielony przycisk na pilocie, uruchomimy proces akttualizacji bazy o nowe pakiety:

Aktualizacja listy pakietów w Gigablue

I tu znów należy uzbroić się w cierpliwość, proces może trochę potrwać – zależnie od ilości ściąganych danych, następnie wyświetli się okno z pytaniem o wykonanie aktualizacji:

Pytanie o aktualizację

Po wybraniu drugiej opcji (Upgrade and ask to reboot) zacznie się najdłuższy proces – właściwa aktualizacja oprogramowania tunera. W tym czasie nie należy odłączać zasilania, ani korzystać z pilota czy przycisków na panelu tunera:

Pobieranie pakietów AAF

Po pewnym czasie – w moim przypadku po 6 minutach, aktualizacja została zakończona:

Koniec aktualizacji

Po zatwierdzeniu przyciskiem OK i wyjściem z menu, odbiornik poprosi o restart:

Restart po aktualizacji

Zatwierdzamy i czekamy na ponowne uruchomienie i wprowadzenie zmian.

Jeśli tuner uruchomi się prawidłowo i wszystko działa, można sprawdzić, wszystkie aktualizacje zostały ściągnięte i zainstalowane, czyli wciskamy MENU na pilocie, wchodzimy w Zarządzanie oprogramowaniem i w aktualizację oprogramowania – lista dostępnych poprawek powinna być pusta:

Brak aktualizacji AAF

Aktualizowałem w ten sposób oprogramowanie AAF i ATV już kilkanaście razy i zawsze wszystko działało stabilnie po restarcie tunera (w odróżnieniu od oprogramowania HDF, gdzie kilka razy zakończyło się wgrywaniem całego softu od nowa). Powyższy opis wykonałem w oparciu o tuner Gigablue HD 800 Solo i firmware AAF 2.0 Beta /OpenATV 3.0 Beta .

Możesz zostawić komentarz, lub trackbacka ze swojej strony www.


5 komentarzy do “Jak zaktualizować online oprogramowanie openATV w Gigablue”

 1. […] opis powstał na podstawie testów przeprowadzonych na Gigablue 800 HD Solo z oprogramowaniem OpenATV 2.0. W przypadku innego firmware bazującego na OpenMips konfiguracja będzie przebiegała identycznie […]

 2. Arek pisze:

  Witam. Skusiłem się, żeby zaktualizować mój dreambox 800hd se online. Chociaż mówiono mi, że mogę robić wszystko tylko nie update. Miałem Openatv 5.1 teraz mam tylko błąd na wyświetlaczu OLED :

  R01 no ca found

  I nie wiem co mam teraz zrobić

 3. agen Slot online

  Jak zaktualizować online oprogramowanie openATV w Gigablue – Gigablue HD 800

Zostaw komentarz