Karta Cyfra+ lub TnK w Gigablue

przez | 12.10.2012

Tuner Gigablue HD 800 Solo/SE posiada wbudowany czytnik kart kodowych. Jeśli posiadamy kartę np. Cyfry+ lub TnK, to możemy oglądać daną platformę cyfrową za pomocą tego tunera. Niezbędny będzie programowy softcam – np. bardzo popularny cccam. Dalszy opis będzie bazował na oprogramowaniu HDF v.6.

Rzopoczynamy od umieścienia karty w czytniku (znajduje się pod klapką z prawej strony). Karta musi być wsadzona chipem do dołu.

Teraz trzeba uruchomić emulator, który będzie czytał uprawnienia z karty pozwalające na oglądanie telewizji. Naciskamy NIEBIESKI przycisk na pilocie:

Interesuje nas rozszerzenie Softcam Cardserver Manager – wybieramy je ŻÓŁTYM przyciskiem:

W polu wybierz softcam poruszamy się przyciskami LEWO/PRAWO rozety i ustawiamy cccam – jeśli nie można tego zrobić, to musimy dodatek doinstalować. Jeśli jest, to je ustawiamy i wciskamy ZIELONY przycisk. Przy aktywnej karcie powinien pojawić się obraz, o czym niżej.

Instalacja dodatku cccam

Poniższy opis bazuje na założeniu, że tuner posiada dostęp do internetu. Naciskamy NIEBIESKI guzik na pilocie i wybieramy HDFreaks Toolbox Gigablue:

Następnie wybieramy pozycję HDF Downloader:

W sekcji HDF-Downloader wciskamy przycisk 3 – czyli pokazanie pluginów w kategorii Softcams:

Jeśli pojawi się komunikat „Download Complete. Install now?” to zatwierdzamy go. Następnie instalujemy konfigurację do emulatora cccam:

Postępujemy analogicznie jak w przypadku cccam. Możemy wyjść z menu przyskiem EXIT.

Uruchamianie CCcam

Teraz, gdy CCcam jest już zainstalowane, trzeba je uruchomić. Wchodzimy w Softcam Cardserver Manager – czyli przycisk NIEBIESKI i ŻÓŁTY, w pozycji wybierz softcam ustawiamy CCcam-230:

Po zatwierdzeniu ZIELONYM softcam zostanie zrestartowany i na kanałach, do których mamy uprawnienia pojawi się obraz. Jeśli używamy kartę TNK, które nie była aktywowana, to w tunerze ustawiamy kanał TVN i dokonujemy aktywacji przez internet, zgodnie z instrukcją dostarczoną z kartą. Na kartę z tej platformy również co miesiąc są wysyłane uprawnienia – jeśli na kanałach nie ma obrazu, należy ustawić TVN i poczekać chwilę – zwykle do 15 minut.

CCcam obsługuje również karty Cyfra+, łącznie z przepuszczaniem uprawnień.

Jeśli masz doświadczenia z kartami innych platform, lub innymi softcamami, napisz.

Leave a Reply