Smartfon, Android i Gigablue czyli komórka jako pilot sterujący tunerem.

przez | 08.09.2012

Tuner Gigablue HD 800 Solo jak i wiele innych z oprogramowaniem na linuksie ma dosyć fajny interfejs www, do którego możemy dostać się przez przeglądarkę. Warunkiem oczywiście jest podłączenie tunera do sieci LAN – wystarczy na komputerze otworzyć np. Firefoxa, w pasek adresu wpisać adres IP tunera i mamy otworzony panel:

Gigablue openwebif

Openweif umożliwia różnież oglądanie TV z poziomu przeglądarki. Jest to przydatna i wygodna funkcja, kiedy chcemy obejrzeć ulubiony program w TV, a znajdujemy się poza pomieszczeniem z telewizorem – odpalamy strumień AV na laptopie i oglądamy :).

Ostatnio postanowiłem sprawdzić jak panel www wygląda w moim ZTE Blade z Androidem 2.3.7. Po wpisaniu IP tunera Gigablue Openwebif otworzył sie w wersji… mobile i moim oczom ukazał się mały, zgrabny panel umożliwiający zarządzanie tunerem:

Przycisk Control umożliwia sterowanie podstawowymi funkcjami tunera Gigablue – ustawienie głośności, wyłączenie, uśpienie i restart:

Najcieksza opcja kryje się pod przyciskiem Bouquets – pozwala na przełączanie kanałów, a miłym dodatkiem jest EPG, dzięki czemu wiadomo, co obecnie jest nadawane:

Jeśli trzeba przełączyć kanał i pod ręką mamy komórkę a pilot leży daleko, powyższe rozwiązanie świetnie się sprawdzi :).

5 komentarzy do „Smartfon, Android i Gigablue czyli komórka jako pilot sterujący tunerem.

 1. Wojtek Autor wpisu

  @Piotrek
  Dzięki – wygląda nieźle – sprawdzę w wolnej chwili czy działa z Gigablue. Wydaje się to być znacznie wygodniejsze niż sterowanie przez Openwebif :).
  Panel www może być przydatny dla posiadaczy telefonów na innych systemach operacyjnych, na które nie ma dedykowanych aplikacji.

  Odpowiedz
 2. Piotrek

  Jeżeli chodzi o E2 to bardzo pomocna aplikacja do ustawienia indywidualnego anteny satelitarnej wystarczy telefon z Androidem i można pobawić się w fachowca 🙂

  Enigma Signal Meter-SatFinder

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.krkadoni.app.signalmeter&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmtya2Fkb25pLmFwcC5zaWduYWxtZXRlciJd

  lub

  DMSatFinder

  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.extraweb.android.dmsatfinder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBsLmV4dHJhd2ViLmFuZHJvaWQuZG1zYXRmaW5kZXIiXQ..

  Odpowiedz
 3. Pingback: Ustawianie anteny satelitarnej przy pomocy telefonu z Androidem | Gigablue HD 800

Leave a Reply