Wgrywanie listy kanałów do Gigablue i innych opartych o Enigma2

Tym razem coś dla początkujących – jak wgrać listę kanałów do tunera Gigablue. Opis będzie również przydatny w przypadku innych tunerów opartych o oprogramowanie Enigma2. Przed wgraniem listy należy zaopatrzyć się w DreamboxEdit (znajduje się w niezbędniku) lub inny program do wgrywania list, ostatecznie nawet można zrobić to klientem FTP. Potrzebne będą oczywiście listy kanałównajnowsze listy r-r znajdują się tu – oraz adres IP tunera.

Ja korzystam tylko z Hot Birda a oprogramowanie mojego tunera to HDF v.5 – na tym będę bazował opisując kolejne kroki. Na początek należy zrobić skanowanie satelit, z których zamierzamy oglądać TV, czyli naciskamy przycisk MENU na pilocie i wybieramy Ustawienia i Szukanie kanałów, następnie Konfiguracja tunera i Tuner A, w przypadku jednego satelity ustawienia powinny wyglądać jak niżej, ważnym jest by ustawić Wyślij DISEqC na TAK, inaczej tuner wyszuka tylko połowę z dostępnych kanałów:

ustawienia diseq gigablue

Teraz 3 razy naciskamy EXIT na pilocie i wchodzimy w Skanowanie automatyczne, ustawienia jak niżej zatwierdzamy klawiszem OK i czekamy aż tuner przeskanuje satelitę:

Gigablue - skanowanie satelity

Teraz uruchamiamy DreamboxEdit i wybieramy z górnego menu Narzędzia i Opcje:

W oknie ustawień należy wypełnić pole IP Dreamboxa wpisując swoją poprawną wartość, użytkownik to root, hasło gigablue lub z zostawić puste, jeśli nie jest ustawione. Opuszczamy okno przyciskiem Zapisz:

Teraz można wczytać listę kanałów, wybierając przycisk z ikoną folderu:

Po wybraniu folderu z listą, okna programu powinny wyglądać jak na screenie:

Listę można dowolnie modyfikować, po lewej widzimy wszystkie dostępne kanały, po prawej ułożoną listę. Po modyfikacji listę trzeba zapisać (przycisk Zapisz – ikonka dyskietki).

Jeśli kanały są już dopasowane do naszych preferencji wysyłamy listę do tunera:

Otworzy się okno jak niżej

Po naciśnięciu na Wyślij pliki do dreamboxa rozpocznie się transfer, okno z logami zapełni się:

By zmiany były widoczne w tunerze, trzeba wcisnąć Restart Enigma2 lub zrestartować z pilota.

Po restarcie wciskamy na rozecie pilota przycisk w dół i wybieramy niebieski klawisz – powinny się pojawić foldery z kanałami, które przed chwilą wgraliśmy.

Możesz zostawić komentarz, lub trackbacka ze swojej strony www.


4 komentarzy do “Wgrywanie listy kanałów do Gigablue i innych opartych o Enigma2”

  1. […] Najpopularniejsza aplikacja do wgrywania list kanałów. Wersja kompatybilna z Gigablue HD 800 Solo/SE i innych opartych na oprogramowaniu enigma. Dokładny opis: Wgrywanie listy kanałów do Gigablue i innych opartych o Enigma2. […]

  2. […] Opis jak wgrać listy kanałów do tunera znajdziesz tu: Wgrywanie listy kanałów do Gigablue i innych opartych o Enigma2. […]

  3. Zbychu pisze:

    Bardzo dobra instrukcja. Mógłbyś pisać instrukcje dla innych poważniejszych tematów, byłoby łatwiej żyć. Dzięki. Pozdro.

Zostaw komentarz